Puk je drobný predmet tvaru veľmi plochého valca čiernej farby. Jeho rozmery sú presne dané v pravidlách hry:

Priemer: 76,2 mm

Hrúbka: 25,4 mm

Hmotnosť: 156 - 170 g

Dĺžka zápasu

Hrá sa 3 x 20 min. čistého času s 15 min. prestávkou medzi každou tretinou. V prípade rovnakého skóre sa na väčších podujatiach pridáva predĺženie, ktoré môže končiť po stanovenom počte minút, alebo po strelení gólu do brány súpera. Na majstrovských turnajoch a v európskych ligách sa v prípade rovnakého skóre rozhoduje tiež pomocou individuálnych útokov(samostatných nájazdov).

Hracia plocha

Dĺžka – 54 až 60 m

Šírka – 26 až 30 m

Obsahuje dve bránkové čiary, dve modré čiary a jednu stredovú červenú čiaru. Je ľadová a má obdĺžnikový tvar. Okolo je mantinel vysoký okolo 120 cm jeho dĺžka je 56 až 61 metrov a šírka 26 až 30 metrov. Rohy sú zaoblené polomerom 7 - 8,5 metra. Každá z dvoch bránok má dĺžku 183 cm a výšku 122 centimetrov.